A vállalatértékelés alapvető szerepet játszik a gazdasági döntéshozatalban, hiszen lehetőséget biztosít a vállalkozások pénzügyi helyzetének, eszközeinek és piaci értékének objektív megítélésére. A vállalatértékelési folyamat során figyelembe kell venni a vállalkozás pénzügyi mutatóit, stratégiáját, valamint a piaci és gazdasági környezetet. Az értékelés nemcsak a pénzügyi helyzet felmérésére szolgál, hanem alapot adhat a cégvásárlások, -értékesítések, illetve a vállalatok átalakulásának (pl. fúziók, felvásárlások) döntéseihez is. A magyar számviteli környezetben az értékelési modellek alkalmazása során a helyi sajátosságokat és a gazdasági realitásokat figyelembe véve kell meghatározni a vállalat értékét.
A képzés célja, hogy a résztvevők átfogó ismereteket szerezzenek a vállalatértékelés elméleti alapjairól, valamint gyakorlati megközelítéseiről, figyelembe véve a magyar számviteli előírásokat és a nemzetközi szabályozásokat. A tanfolyam során különböző értékelési módszerek (kerülnek bemutatásra. A kurzus lehetőséget ad arra, hogy a résztvevők megértsék a vállalatértékelés komplexitását, és képesek legyenek a különböző értékelési eszközök megfelelő alkalmazására a magyar számviteli környezetben.
A képzést sikeresen elvégzők az állami felnőttképzési adatszolgáltatási rendszerből (FAR) kiállított Tanúsítványt kapnak.
A tanfolyam időtartama: 2025.06.05 - 2025.10.16. (csütörtöki napokon, 16:30-19:00 között)
Időtartam: 40 óra
Helyszín: Élő online
Részletfizetési lehetőség van 4 részletben. A tanfolyami díj mértéke részletfizetés esetén sem változik, illetve regisztrációs díjat sem kérünk jelentkezéskor.
További információ a kurzusról és a részletfizetésről: Farkas Ildikó E-mail: farkas.ildiko@saldo.hu Mobil: 06/20/777-7178
Tematika, program
- A vállalatértékelés alapelvei, értékkategóriák, értékelési módszerek és szemléletmód
- A számviteli adatok értékelése: pénzügyi beszámoló, mérleg, cash flow
- Relatív (szorzószámos) értékelési módszertan:
- Különböző szorzószámok és értelmezésük,
- Teljesítménymutatók és normalizálásuk,
- Értékelés folyamata (gyakorlati példával).
- Diszkontált pénzáramokon alapuló értékelési módszertan
- Különböző DCF módszerek és értelmezésük,
- Historikus adatok elemzése,
- Pénzáramok előrejelzése,
- Tőkeköltség kalkuláció,
- Értékvezérlő paraméterek,
- Érzékenységvizsgálat,
- Értékelés folyamata (gyakorlati példával).
- Eszközértékelési módszertan
- Különböző eszközértékelési módszertanok bemutatása,
- Értékelés folyamata (gyakorlati példával)
- Záródolgozat, online írásbeli teszt tervezett időpontja: 2025.10.30.
Előadók
Németh Balázs
Tranzakciós tanácsadási és vagyonértékelési menedzser / Niveus Tax Services Kft.
Helyszín
Részvételi díj
A képzés ára: 280.000 Ft
Early Bird ár 2025.05.16-ig: 232.000 FT
Kedvezményes ár (Early bird)
232 000 Ft/fő
Lemondási feltételek
A tanfolyam, díjmentes lemondására az indulását megelőző 8. munkanappal - jelen esetben 2025.05.26-ig - van lehetőség. Abban az esetben, ha a hallgató rendelkezik már megkötött felnőttképzési szerződéssel és a megadott határidőn belül mondja le a tanfolyamon való részvételét, úgy a képző intézmény a tanfolyami díj 40 %-át elkérheti az elindult képzési csoport esetében felmerülő költségek (oktatói óradíj) fedezésére.